Loading

Pergoly a stínění zimních zahrad

Pergoly nejsou jen krásným prvkem, který ozdobí Váš dvůr, či zahradu, ale také Vás spolehlivě ochrání před slunečními paprsky a deštěm. Možná jste nevěděli, že pergoly mají i zcela funkční význam a to tak, že chrání i Vaše auto, protože se jimi dá zastřešit parkovací plocha. Díky pergole nebude již problém uspořádat rodinnou oslavu venku, i když bude pršet! Vyberte si pergolu přesně podle vašich představ.

Nabízíme pergoly s nosnou konstrukcí nebo bez nosné konstrukce.

S nosnou konstrukcí

Boga

Je jednou z unikátně řešených pergol. Má obloukové podpěry, které jsou upevněny do stěny nebo podlahy. Díky svému speciálnímu tvaru nikde nepřekáží. Pokud markýzu nepoužíváte, můžete látku stáhnout do ochranného boxu, díky kterému pergola vydrží déle, protože nebude namáhána povětrnostními podmínkami.


Kubus

Kubus je jedna z nejlepších a nekvalitnějších samostatně stojících pergol, které nabízíme.  Její originalita tkví především ve dvou nezávislých trubkových elektropohonech, které vodorovně vysouvají látku a zároveň ji i částečně sklopí. Sklon pergoly si může uživael nastavit individuálně, podle výšku slunce, tak aby pro něj posezení pod pergolou bylo příjemné i v podvečer. Systém působí velice elegantně a oživí každou zahradu. Pokud Vám samostatně stojící pergola nevyhovuje, můžete si zvolit i upevnění jedné stranu na fasádu.

Med Unica 165

Tato pergola je díky své zesílené hliníkové konstrukci, která se montuje do země, je určena především pro zakrytí velkých rozměrů. Jelikož může zakrýt prostor o šířce až 12 metrů a výsuvu 8 metrů, musí být jedna část pergoly montovaná na stěnu či jinou nosnou konstrukci. Potah je stoprocentně odolný, takže není problém se pod pergolou pohybovat i když prší.

 

Med Isola Pavilion 165

Je clona se samostatnou hliníkovou konstrukcí, která je montována do země. Konstrukce díky své síle může zakrýt prostor o šířce až 12 metrů a výsuvu 7 metrů. Potah je stoprocentně voděodolný. Výsuv látky se nejčastěji řeší motorovým pohonem, ale není problém zde umístit kliku na manuální ovládaní, zde je pak ovšem omezená velikost konstrukce.

 

Med Quadra R, Med Isola Pavilion Quadra R

Je clona a hliníkovou nosnou konstrukcí, která se montuje do podlahy a zadní část na stěnu či jinou nosnou konstrukci. Celková konstrukce je pravoúhlá a to jak u jednotlivých prvku, tak i jako celek. Konstrukce může být tvořena až ze tří modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 12 metrů a výsuvu 6,5 metru. Výhodou je, že i při spojení modulů je potah stoprocentně voděodolný.

Country Med Elite

Je clona s dřevěnou konstrukcí v přední části, která je montovaná do podlahy, její zadní část vyžaduje montáž do stěny nebo jinou nosnou konstrukci. Jako jediná pergola z naší nabídky je vyrobena ze dřeva v kombinaci s hliníkem. Celkově je výrobek velice stabilní, dokáže zakrýt až 12 metrů na šířku a 7 metrů výsuvu. Potah je stoprocentně voděodolný. Výsuv látky se nejčastěji řeší motorovým pohonem, ale není problém zde umístit kliku na manuální ovládaní, zde je pak ovšem omezená velikost konstrukce.

Med Viva

Je clona a hliníkovou nosnou konstrukcí, která se montuje do podlahy a zadní část na stěnu či jinou nosnou konstrukci. Konstrukce může být tvořena až ze tří modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 12 metrů a výsuvu 6,5 metru. Výhodou je, že i při spojení modulů je potah stoprocentně voděodolný.

 

 

Med Isola Pavilion Viva

Je clona a hliníkovou nosnou konstrukcí, která se montuje do podlahy a zadní část na stěnu či jinou nosnou konstrukci. Konstrukce může být tvořena až ze tří modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 12 metrů a výsuvu 6 metrů. Výsuv látky se nejčastěji řeší motorovým pohonem, ale není problém zde umístit kliku na manuální ovládaní, zde je pak ovšem omezená velikost konstrukce.

Med Luce

Je clona vyznačující se podpěrným systémem v přední části, který je tvořen pouze stojkami. Konstrukce je složena z hliníkových vodících lišt a horizontálních profilů. Stojky s vodicími lištami jsou spojeny patentovaným systémem bez viditelných šroubů a spojovacích profilů. Pokud má pergola větší výsuv než 501 cm, přidáváme k ní příčná vzpěra kvůli zpevnění. Konstrukce může být tvořena až ze tří modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 12 metrů a výsuvu 6 metrů. Výsuv látky se nejčastěji řeší motorovým pohonem, ale není problém zde umístit kliku na manuální ovládaní, zde je pak ovšem omezená velikost konstrukce.

Med Room Plana, Maki

Vyrábí se jako samostatně stojící pergola, případně s podpěrným systémem v přední části. Konstrukce se skládá z hliníkových vodicích lišt a podpěrných, obvodových profilů, které jsou spojeny se stojkami. U této pergoly si bohužel nemůžete nastavit vlastní sklon konstrukce. Konstrukce může být tvořena až ze dvou modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 10 metrů a výsuvu 7 metrů. V případě jednoho modulu pak dovoluje zakrytí prostoru o šířce 5 metrů a výsuvu 10 metrů. Ovládání je pouze motorické, prostor, kde se motor vyskytuje je nutné zakrýt stříškou.

Med Twist

Vyrábí se jako samostatně stojící pergola, případně s podpěrným systémem v přední části. Konstrukce se skládá z hliníkových vodicích lišt a podpěrných, obvodových profilů, které jsou spojeny se stojkami. Zavřená poloha garantuje nejlepší možné utěsnění proti dešti. Hliníkové lamely, které tvoří střechu mediterány, jsou poháněny lineárním motorem a jsou schopny se natáčet v rozmezí úhlů 0 až 135 stupňů. Poloha hliníkových lamel může být zvolena v závislosti na výsuvu - rovnoběžně se zdí nebo kolmo na ni.

Velenda Libre

Je látková mediterána určená pro ochranu proti slunci, větru a dešti. Je charakteristická svým designe, konstrukcí i plachtou. Vybrat si můžete ze tří tvarů látky (kosodélník, čtverec nebo deltoidový půdorys), kterou lze stejně snadno a bezchybně napnout i navinout zpět na hřídel. Je možné zakrýt prostor o rozměrech úhlopříček až 10m x 10m. Látka je vytahována tahem motoru pomocí ocelových lanek přichycených ke konci látky. Je nezbytné použít větrné čidlo k automatickému navinutí látky při větru větším než 40 km/h.

Panorama

Je samostatně stojící markýza, ideální pro zastínění balkónu co terasy. Markýza má podpěrné nohy a zboku se montuje do zdi. V době, kdy se markýza nepoužívá, je možné látku stáhnout do ochranného boxu.

 

 

Bez nosné konstrukce

Gardena 100, Gardena 300

Je clona určená pro pověšení na konstrukci zimní zahrady. Díky tomuto způsobu montáže se eliminuje ušpinění a poškození markýzy. Pohon je možný pouze s motorem.

 

Gardena 500

Je clona určená pro montáž na konstrukci velkých zimních zahrad nebo zahrad z vertikálně lomenou střechou. Unikátní konstrukce umožňuje stínění jednou markýzou šikmou i svislou část zahrady. V době, kdy se markýza nepoužívá, je možné látku stáhnout do ochranného boxu. Pohon je možný pouze s motorem.


Wenga

Je clona určená pro montáž na konstrukci zimní zahrady nebo přístřešku. Obsahuje vodící lišty s integrovanými plynovými pružinami, které mají zajímavé umístění - přímo pod stínicí textilií. Z tohoto důvodu je tento typ markýzy vhodný zejména pro zimní zahrady a přístřešky se zkosenými rohy. Stínicí látka je na okrajích volná a celý systém působí lehce a vzdušně.

Med 85

je clona, která vyžaduje montáž na již vytvořenou konstrukci. Výrobek se skládá z hliníkových vodivých lišt, hliníkových profilů pro fixaci látky a potahu. Konstrukce může celkově pokrýt prostor o šířce až 12 metrů a výsuvu 7 metrů. Výsuv látky se nejčastěji řeší motorovým pohonem, ale není problém zde umístit kliku na manuální ovládaní, zde je pak ovšem omezená velikost konstrukce.

Med Quadra R Wall

Je clona bez nosné konstrukce a vyžaduje montáž mezi dvě stěny nebo na již vyrobenou konstrukci. Výrobek se skládá z hliníkových vodivých lišt, hliníkových profilů pro fixaci látky a potahu. Hliníkové vodící lišty jsou vyztuženy příčným profilem, který zvyšuje celkovou stabilitu výrobku. Konstrukce může být tvořena až ze tří modulů, které umožňují zakrytí prostoru o šířce 12 metrů a výsuvu 6,5 metru. Výhodou je, že i při spojení modulů je potah stoprocentně voděodolný.

Med 26

Je clona bez nosné konstrukce a vyžaduje montáž mezi dvě stěny nebo na již vyrobenou konstrukci. Tato clona jako jedna z mála není uzpůsobena na ochranu před deštěm, ale díky Baldachýnu, ze kterého je clona udělaná bude vaše pergola opravdu elegantní.  Konstrukce může být tvořena pouze jedním modulem, který umožní zakrytí prostoru o šířce 1,8 metru a výsuvu 4 metrů. Vysouvání je zajištěno pouze mechanicky tahem za přední profil pomocí stahovací tyče.

 

 

 

 


pergola