Loading

Markýzy

Markýzy jsou v dnešní době jedním z neoblíbenějších způsobů stínění. A to především, protože naleznou uplatnění na terase, předzahrádce nebo balkonech. Díky obsáhlé paletě dodávaných barev, materiálů a typů dodají Vašemu domu designový prvek, a tím ho ozvláštní.  

Ovládání markýz je tak jednoduché, že to zvládne opravdu každý. Základním typem je ovládání na kliku. Při větším počtu či rozloze je pohodlnější zvolit motoricky poháněné markýzy s dálkovým ovladačem. Je možné vše doplnit o různá čidla a spínače, jako je například větrné čidlo, které stáhne markýzu, pokud fouká silný vítr, a tím ji chrání od poškození, dále se o vaše pohodlí může starat například časový nebo světelný spínač.

V nabídce máme markýzy výsuvnékazetové a boční.

Markýzy výsuvné

Dima, Dima 350 

Je základním druhem markýzy, který nalezne uplatnění v mnoha různorodých místech, od balkónů, přes terasy až po výlohy obchodů. Díky výsuvné konstrukci s kloubovými rameny je odolná proti větru a můžete ji připevnit na stěnu, strop či krokev. Vybrat si můžete z 5 tvarů volánů, podle toho, které Vám budou nejvíce vyhovovat. Ovládání se dá zvolit – buď manuální s klikou, nebo tiché motorové s možností výběru ovladače. 

 

Noveta plus 

Tato markýza Vám díky unikátnímu systému překřížených ramen umožňuje zastínit prostor, který vyžaduje větší výsuv markýzy než je její šířka. Hodí se tedy pro zastíněný dlouhých úzkých prostor, například balkonů nebo výlohy menšího obchůdku. Volit můžeme mezi několika barvami konstrukce, 5 druhy volánů a velkého množství kvalitní akrylové látky. 

Klasik

Je vysoce kvalitní kloubová markýza z německých komponentů, díky kterým je konstrukce pevnější a tím i odolnější proti vnějším vlivům. Markýza nalezne uplatnění všude tam, kde je potřeba zastínit větší prostory jakým jsou například větší terasy rodinných domů nebo venkovního posezení restaurací. Doporučujeme přidat nějaký z volitelných doplňků, například systém, který automaticky ovládá markýzu v závislosti na počasí, tak aby Vaši hosté měli vždy pohodlí.

Prima T, Prima TS

Je základním typem kloubových markýz pro široké využití za velmi příznivou cenu. Pokud chcete zastínit verandu, balkón nebo výlohu a ještě ušetřit, je tahle markýza jasnou volbou právě pro Vás. Máte možnost vybrat si z manuálního, či elektrického pohonu a velkého množství barevných látek, tak aby markýza byla funkčním módním doplňkem Vašeho domu. 

Markýzy kazetové

Scrigno

V poslední době se řadí mezi velmi populární kazetové markýzy. Velká výhoda plyne z designové kazety, díky níž je kompletní mechanismus i látka ve staženém stavu skvěle chráněna před prachem a vlivem počasí. Malá kazeta ve tvaru vejce má navíc velmi elegantní vzhled, proto nebude napohled rušit Vaši fasádu. Markýza je sestavena z italských komponentů, které zaručují vysokou kvalitu zpracování.

Segno

Je velmi moderní kazetová markýza, která se díky svému vzhledu hodí především na velmi moderní doby, kde působí naprosto přirozeným dojmem. Upevňuje se na stěnu a díky velikosti i pohodlí pro majitele je voleno pouze motorové ovládání. I v tomto typu markýzy se látka společně s motorem chovává do kazety a díky tomu se vyznačuje mnohem větší trvanlivostí.

Kaseta

Je vysoce kvalitní kazetová markýza z německých komponentů, které zaručují přesné fungování a dlouhou životnost. Markýzu lze použít i k zastínění větších ploch, jakými jsou venkovní posezení ať už v rodinném domě či kavárně. Lze ji doplnit i o volán, který se hodí především v době, kdy se začíná stmívat a slunce padá velmi nízko. Vybrat si můžete ze dvou typů ovládání – levnějšího manuálního s klikou a pohodlnějšího motorového.

Noveta box 

Je novinkou mezi kazetovými markýzami. Díky svému netradičnímu čtvercovému designu kazety, nalezne využití především na fasádě moderních rodinných domů. Markýza je opatřena akrylovou látkou, která je voděodolná a opatřena UV faktorem proti škodlivému slunečnímu záření. Můžete ji ovládat buď manuálně kličkou nebo elektricky na dálkový ovládač či vypínač na zdi.

Prima box

Řadí se mezi základní typy kazetových markýz. Je vhodná pro stínění balkónů, teras rodinných domů a často se používá i jako stínění výloh obchodů. Praktický upevňovací systém je vhodný pro montáž na stěnu i strop. Díky kazetovému systému je možné v době, kdy markýza není používána, látku uschovat. Tím dochází k prodloužení životnosti dodávané látky. Tuto clonu je možné dodat včetně volánu. Barva konstrukce je standardně bílá. Za příplatek je možno dodat konstrukci i v jiných barevných odstínech.

Boční markýzy

Sida

Je boční venkovní clona, která Vás ochrání od slunečních paprsků i zvídavých pohledů sousedů. Je složena z boxu, který je montován na stěnu a je navinutá látka. Při vytažení rolety se umístí do držáku, ten je možné opatřit dětskou pojistkou proti nechtěnému vytažení z držáku. Látku si můžete zvolit z velkého množství akrylátových látek, které máme v naší nabídce. Ovládání je pouze manuální.

 


Markýzy - Černík s.r.o.