Loading

Svislé fasádní clony

Svislé fasádní clony v posledních letech získávají čím dál větší popularitu, představují totiž velice zajímavou alternativu k venkovním žaluziím či roletám. Samozřejmostí je nejen efektivní zastínění, ale díky rozsáhlé řadě kvalitních látek, které jsou odolné proti vyblednutí barev, bude clona dotvářet venkovní vzhled budovy. Vybrat si také můžete z několika druhů clon a ovládání - volně visící clony s manuálním ovládáním, clony vedené v bočních clonách nebo lanku ovládané klikou nebo motorově.

Roltex 75/95

Je kompaktní okenní markýza, která je stále oblíbenější, nejen kvůli snížení tepelné zátěže a ochraně interiéru, ale také díky jejímu vzhledu, který výrazně oživí fasádu vašeho domu. Stínění je zajištěno látkou, kterou si můžete přesně podle svých potřeb vybrat ze vzorníku. Látka je navinutá na hřídeli v horním čtvercovém či kulatém boxu. Spodní profil je fixován v bočních lištách.

Ziprol 95/125

Je inovativní okenní markýza, která se hodí i do oblastí, kde fouká silnější vítr. Využívá totiž zip, který zaručuje přesné vedení stínicí textilie ve vodící liště, mezi látkou a vodící ličtou tak nevznikají žádné viditelné mezery. Díky tomu, že zip je připevněn po straně stínicí textilie, zvyšuje tím odolnost proti větru. Látka je navinutá na hřídeli v horním čtvercovém či zakulaceném boxu.

V-rol 63

Je lehká a levná markýza. Díky tomu, že hřídel, na kterou se navíjí látka není chráněna žádným boxem, je dobré markýzu připevnit do již připravených výklenků v nadpraží oken a všude tak, kde je látka chráněná stavební konstrukcí. Pokud ji nechcete používat jako venkovní markýzu, je možné ji nainstalovat i do interiéru. Hřídel je uchycena pomocí bočnic, které lze montovat na stěnu i strop. Systém je fixován lankem, které je napínáno pružinou. Výhodou je jednoduchá konstrukce, snadná montáž a velké množství barev zvolené stínicí látky.

Sunrol

Je jednoduchá, ale za to velice efektivní okenní markýza, kterou lze použít ke stínění všech typů oken a balkonových dveří. Díky jednoduchému designu nenarušuje vzhled fasády. Stínění je zajištěnou látkou navinutou na hřídeli v horním ochranném boxu, která je díky pružinovému mechanismu stále napnutá. Můžete si zvolit i perforovanou látku, která stíní, ale zároveň zajistí i částečný průhled oknem ven.

 


11. QU, 13.QU

Je svislá clona, která se používá pro stínění některé části pergoly. Svislá clona se skládá z hranatého boxu, ve kterém je navinutá látka, vodících lišt a koncového profilu. Pro montáž této clony existuje mnoho možností - do ostění, stropu s nutností kotvit box, případně na stěnu bez kotvení boxu jako samonosné provedení. Lze zvolit buď ruční nebo motorické ovládání.

Winrol 85/100

Je svislá fasádní markýza, která představuje velice oblíbené řešení pro stínění oken a fasád všech typů budov. Látka, kterou můžete přizpůsobit vlastním potřebám, tak, aby nenarušila vzhled domu, je navinuta na hřídeli v částečně zaobleném boxu. Výhodou je jednoduchá konstrukce, snadná montáž a velké množství barev a typů zvolené stínicí látky.

Winarm

Je výklopná fasádní markýza vhodné k montáži na fasádu, ale i pro stínění balkonů. Díky výklopnému ramenu, zajistí v interiéru stín a nenaruší výhled z okna. Ramena lze dodat ve dvou variantách naklonění, buď 90° nebo 135°. Stínění zajišťuje látka, která je navinuta na hřídeli v horním boxu. 


Niche 125

Je inovativní podomítková svislá clona se zvýšenou odolností, která je zapříčiněna díky zipu přivařeného po straně textilie. Je zde zaručeno přesné vedení stínicí látky ve vodící liště, mezi látkou a vodící lištou nejsou žádné viditelné mezery. Stínění zajišťuje textilie, která je navinuta na hřídeli v horním čtvercovém boxu. Můžete si zvolit i perforovanou látku, která stíní, ale zároveň zajistí i částečný průhled oknem ven.


Verti 90, Verti 90 ZIP/BA

Je svislá clona, která se používá především pro stínění některé části pergoly. Svislá clona se skládá z boxu, který není nutné kotvit, vodících lišt a dvojitého koncového profilu. Montáž clony se provádí pomocí úhelníků, které jsou uchyceny na vodící lištu. Potah je buď  vedený ve vodící liště a uchycený po celé výšce pomocí zip systému nebo je bez vedení s uchycením pouze spodního profilu v liště. Výsuv látky je zajištěný trubkovým motorem umístěným v hnací hřídeli nebo pomocí kliky.

 


clona