Loading

Žaluzie venkovní

V dnešní době jsou venkovní žaluzie jedním z nejpoužívanějších exteriérových prvků stínicí techniky. Umožňují regulovat sluneční paprsky a tím i momentální osvětlení v místnosti. Z hlediska termoregulace jsou jednou z nejlepších řešení, spoří peníze za klimatizaci i topení. Mají oproti své interiérové verzi mnoho výhod, jednou z nich je i fakt, že můžete v klidu otevřít okno, nastavit žaluzie tak, aby v pokoji byly ideální světelné podmínky a současně místností procházel čerstvý vzduch.

Využití naleznou jak na domech, kterým dodají modernější nádech, tak i administrativních budovách, kde plní velmi praktický účel.

Venkovní žaluzie montujeme od jednoho z předních výrobců stínící techniky, firmy Climax. Díky ní Vám poskytneme kvalitní zboží s rozsáhlou možností personalizace – nabízí totiž nejširší barevnou škálu lamel v ČR.

Venkovní žaluzie C-60

Venkovní žaluzie C-60 mají lamely do tvaru písmena C se šířkou 60 mm. Díky tvaru patří k jednomu z nejoblíbenějších modelů, umožňují naklopení do obou stran a proto si můžete vybrat, co je pro Vás pohodlnější. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze.Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedenív provedení Mistralprovedení Comfort systém.

Venkovní žaluzie C-80

Venkovní žaluzie C-60 mají lamely do tvaru písmena C se šířkou 80 mm. Díky tvaru patří k jednomu z nejoblíbenějších modelů, umožňují naklopení do obou stran a proto si můžete vybrat, co je pro Vás pohodlnější. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze.


Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedenív provedení Mistralprovedení Comfort systém.

Venkovní žaluzie C-80 Vental

Venkovní žaluzie C-80 Vental má nejkvalitnější provedení ze všech žaluzií s lamelou ve tvaru C. Díky jejich unikátnímu tvaru může být použít ještě větší počet lamel, které se více překrývají, proto je stínění ještě účinnější. Novinkou je zde i uchycení žebříku na krajích lamely v háčcích, tím se vyloučí nechtěné otočení lamely.

Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedenív provedení Mistralprovedení Comfort systém.

Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Venkovní žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru Z o šířce 90mm, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku a vyznačují se nízkým profilem lamely, díky tomu je výška stažených žaluzií minimální. O dokonalé odklopení a tiché dovření se zde stará gumové těsnění umístěné na spodní hraně lamel. Boční vedení ve vodící liště zvyšuje stabilitu žaluzie.

Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedení, v provedení Mistralprovedení Comfort systém.

Venkovní žaluzie Z-70

Venkovní hliníková žaluzie Z-70 má lamely tvaru Z o šířce 70 mm. Díky tomuto unikátnímu tvaru je stínění mnohem efektivnější, lamely totiž doléhají přímo na sebe. O dokonalé odklopení a tiché dovření se zde stará gumové těsnění umístěné na spodní hraně lamel. Nevýhodou je větší svazek při vytažené roletě.

Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedenív provedení Mistralprovedení Comfort systém.

 

Venkovní žaluzie F-80

Venkovní hliníková žaluzie F-80 má lamely tvaru C bez zahnutých okrajů, díky čemuž působí na stavbě velice decentně. Nábal lamel je u tohoto typu žaluzií nižší, takže pokud máte lamely stažené, nezmenší se příliš výška prosklené části okna. Ve správné poloze žaluzie zůstává díky vedení ve vodících lištách nebo v lankách.

Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv roletovém hliníkovém boxuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedenív provedení Mistralprovedení Comfort systém.

Venkovní žaluzie EXT-50

Venkovní žaluzie EXT-50 má lamely  ve tvaru C bez zahnutých okrajů se šířkou 50 mm. Má horní profil o velikosti 40x40 mm, čímž je poněkud omezena maximální velikost žaluzie. Minimální pohyb žaluzií i v silnějším větru zajišťují lamely, které jsou vedeny v lankách a tím fixují správnou polohu. Díky tomu, že žaluzie mají elektrické ovládání s kvalitními ložisky, je jejich obsluha velmi jednoduchá a tichá.

Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedení.

Venkovní žaluzie EXT-50 H

Navzdory tomu, že jde o levnější variantu motorických žaluzií EXT-50 má tento typ výhodu. Spočívá ve velikosti horního profilu, který má velikost 56x58 mm, díky čemuž si můžete zvolit i větší rozměry rolety, než jaké nabízí typ EXT-50. Úspora je dosažena použitím motoru pro větší profil, jehož cena je nižší.


Žaluzie mohou být instalovány několika způsoby: bez krytí horního nosičes krytem z hliníkového plechuv podomítkové schráncev překladu HELUZv samonosném provedení.

Protal

Venkovní celokovové žaluzie Protal se řadí k tomu nejlepšímu, co současný trh venkovních žaluzií může nabídnout. Tyto žaluzie se díky tomu, že neobsahují žádné textilní pásky, které se používají běžně u venkovních žaluzií nižší třídy, hodí do extrémních podnebních podmínek. Nevadí jim silný vítr, ani déšť. Žaluzie je navržena tak, aby nejen snížila dopad slunečního světla do vašeho interiéru, ale také jako nezanedbatelný bezpečnostní prvek. Je možné vybrat si z manuálního nebo motorického ovládání, které má tu výhodu, že pokud při sjíždění narazí žaluzie na překážku, automaticky se zastaví.

 

 

Instalace žaluzií

1.Venkovní žaluzie bez krytí horního nosiče
Tento typ žaluzií se využívá především, pokud je na budově stavebně připraven prostor, do kterého se žaluzie kotví pomocí konzol a držáků. Pokud žaluzii vytáhnete, nejde zvenku vůbec vidět.

Pokud stavební prostor na domě není připraven, lze žaluzie namontovat i dodatečně přímo nad okno. Zde je poté vidět nosič, svazek vytažených rolet, i mechanismus žaluzií.

 

2.  Venkovní žaluzie s krytem z hliníkového plechu
Hliníkový plech chrání žaluzie před povětrnostními vlivy, zamezuje vniknutí hrubých nečistot do jejího mechanismu a zakrývá horní nosič i svazek vytažených lamel.

 

3.  Venkovní žaluzie v roletovém hliníkovém boxu
Venkovní žaluzie je umístěna v boxu, který je vhodný jak pro dodatečnou předokenní montáž, montáž na fasádu i montáž pro dodatečné zaomítnutí. Box chrání žaluzie před povětrnostními vlivy, zamezuje vniknutí hrubých částic do mechanismu. Horní nosič je sice zakryt boxem, ale při větším nábalu je vytažený svazek lamel viditelný. Můžete si vybrat z kulatého či hranatého boxu, podle toho, který se Vám bude více hodit k budově. Dále je samozřejmostí možnost výběru barevného provedení boxu jednou z mnoha našich barev z RAL škály.

                         

4.  Venkovní žaluzie v podomítkové schránce
Venkovní žaluzie je určena pro zaomítnutím, schránka, do které je roleta instalována tak není zvenčí budovy viditelná. Nabízíme několik typů schránek, které chrání žaluzii před povětrnostními vlivy.

                         

5.  Venkovní žaluzie v překladu HELUZ
Speciální stavební překlad, který je určen pro vsazení venkovních žaluzií. Tento překlad je zajímavý, především protože lze do něj instalovat žaluzie i po dokončení stavby. Svazek lamel je většinou neviditelný. Můžete si zvolit boční izolační panely pro zapuštěné vodící lišty, nejsou zvenku viditelné.

 

6.  Venkovní žaluzie v samonosném provedení
Pokud nemáte možnost uchytit horní nosič žaluzie přímo na budovu, řešením je pro Vás tzv. samonosné povedení. Žaluzie je kotvena přes vodící lišty (kulaté, nebo hranaté) do rámu okna nebo do ostění. Instalace je možná buď pod omítku nebo horní nosič můžeme překrýt hranatou či kulatou hliníkovou schránkou.

           

7.  Venkovní žaluzie v provedení Mistral
Toto provedení zaručuje venkovní žaluzii nižší průhyb závěsu ve větru, což způsobuje to, že je žaluzie mnohem stabilnější. Obsahuje kovové konzoly pro uchycení lanka nahoře a dole na vodící liště, lanko je 2x jištěno a tím je žaluzie dodatečně chráněna proti pádu.

                         

8.  Venkovní žaluzie provedení Comfort systém
Comfort velice jednoduché a efektivní řešení montáže venkovních rolet. Nespornou výhodou tohoto provedení je jednoduchost i rychlost montáže a s tím spojená úspora nemalých finančních prostředků. Systém má již předmontovanou venkovní žaluzii, která se kotví přes vodící lišty. Tento výrobek nabízíme ve dvou základních provedeních a to buď předokenní, nebo podmítkové provedení.

Systém je rovněž možné opatřit rolovací sítí, která je montována z výroby.

 


Žaluzie venkovní - Černík s.r.o. Žaluzie venkovní - Černík s.r.o. Žaluzie venkovní - Černík s.r.o. Žaluzie venkovní - Černík s.r.o.